Kişiye Eğitim
Denetim
Rapor
Firmaya Danışmanlık Desteği

İş Kazası Verileri

2018 yılının 10 aylık zaman dilimi içerisinde 1640 işçi iş kazası sonucu hayatını kaybetti.

İnşaat / Yol
Tarım / Orman
Taşımacılık
Ticaret / Büro
Madencilik

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti Alarak İşletmenizi Koruyun !Teklif İste

İş Sağlığı ve Güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği, gerçekleştirilen iş nedeniyle oluşabilecek her türlü uzun veya kısa vadeli sağlık ve güvenlik problemlerini minimum seviyeye indirerek ortadan kaldırmayı amaçlayan çalışmalar bütünüdür. İşverenler ve çalışanlar için hayati bir öneme sahip olan İSG, ülkemizde 2012 yılında Resmi Gazete’de ilan edilerek yasalaşmıştır.

6331 sayılı İSG Kanunu, yapılan işler sürecinde  ve/veya iş yapış süreçleri sonrasında iş kazası yaşanma ihtimalini minimum seviyeye indirmek, çalışma ortamı nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarını önlemek ve meslek hastalığı oluşturabilecek işlerde önlemler almayı amaçlamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

  • İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Kimleri Kapsamaktadır ?

    Bu kanunkamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dahil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır.

  • İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) Uzmanlarının Sorumlulukları Nelerdir?

    İSG uzmanlarının ve işyeri hekimlerinin görevi, işyerindeki riskleri belirleyerek bu risklerden dolayı gerçekleşmesi muhtemel sorunları ortaya çıkarmak, bu risklerin çözümüne dair uygulanması gereken adımları belirleyerek rehberlik yapmak, çalışma ortamında belirlenen çözümün pratikte uygulanışına dair gözetimde bulunmak ve sürekli eğitim ve bilgilendirme programları ile teorik destekte bulunmaktır.

Tehlike Sınıfınızı Öğrenin !Tehlike Sınıfları Listesi

Haberler

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE YENİ EYLEM PLANI

“MEVSİMLİK TARIMDA ÇOCUK İŞÇİLİĞİ İLE MÜCADELE KONFERANSI”

MİLYONLARCA ÇALIŞANA İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Tesis Yönetim Hizmetleri
Sağlık
Eğitim, Danışmanlık ve Denetim
Ana sayfa