Covid-19

       SARS-CoV-2 virüsünün neden olduğu Covid -19, belirti olarak yoğunlukla yüksek ateş, yorgunluk, öksürük, koku ve tat kaybı,           kas ağrısı gibi semptomlarla kendisini gösterir. Yüksek bulaşıcılık gösteren bu virüsün erken evrede tespiti oldukça büyük önem taşımaktadır. Erken teşhisi hem çevrenizdekilerin sağlığını korur, hem de erken tedavi ile hastalığı hafif şekilde atlatmanızı sağlar.

Covid-19 virüsünün tespiti için genel olarak 3 ayrı test kullanılmaktadır. Bunlar: PCR Testi, IgM Antikor Testi, IgG Antikor testidir.

İnsan vücudunda IgM -ve IgG olarak iki çeşit antikor vardır. Bunlar arasında hem virüsle teması gösterme hem de bağışıklık kazandırma açısından farklar bulunur. IgM testinin pozitif çıkması, kişinin yakın zamanda Covid-19 virüsünü taşıdığını gösterir. IgM testi pozitif çıkan kişi ise enfeksiyonun 14. günü itibariyle vücutta oluşan antikorları gösterir ve virüse karı koruyuculuğu olduğu bilinen antikor tipi IgM’dir

ürkiye’nin her neresinde olursanız olun, hastaneye gitmenize gerek kalmadan tüm sağlık kontrollerinizi gerçekleştirebilecek geniş bir sağlık ekibine sahibiz. Gerekirse evinizde serumunuzu takabilir, iğne uygulamanızı yapabilir; gerekirse de pratisyen veya uzman doktorlarımızla muayenenizi/tedavinizi gerçekleştirebiliriz.

Covid-19 pandemisi boyunca binlerce hastamızın evine giderek numune aldık, testlerini gerçekleştirdik ve tedavileri için destek olduk. Covid-19 antikor ve PCR testlerimizi T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yetkilendirdiği laboratuvarımızda yaptık ve gerektiğinde “Uçuşa manisi yoktur.” belgesini de hastalarımıza verdik.

Aklınıza takılan her soru için, sadece danışmak için dahi arayın, konuşalım!

+90 216 390 80 06  

7/24 HİZMET HATTI

DOKTORLAB BİR ICCERT GROUP MARKASIDIR

Tesis Yönetim Hizmetleri
İSG
Eğitim, Danışmanlık ve Denetim
Ana sayfa