Tüm toplu mekanlarda ,okul,hastane,avm,işmerkezlerinde,yürüyen merdiven,asansör gibi yerlerde dezenfeksiyon hizmetimizle yanınızdayız

Sağlık bakanlığı yetkimiz ve deneyimli personellerimizle sizlere 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz.

 

      ACİL DEZENFEKSİYON HATTI ; 0542 309 36 11

       0216 390 80 06

ÜRÜN ile Hava ve Ortam Dezenfeksiyonu

ÜRÜN ün etken maddesi Hidrojen peroksit Mesleki Maruz Kalma ve kişisel korunma limit değerlerine bakıldığında ( Resmi Gazete 12.08.2013-28733 )

TLV/TWA: 1.4 mg/m3 (1 ppm) STEL: 2.8 mg/m3 (2 ppm) PEL: 1.4 mg/m3 (1 ppm) dir.

TLV / TWA : ACGIH tarafından önerilen Eşik Sınır Değerler 3 kategoride tanımlanmaktadır. Günde 8, haftada 40 saat çalışma süresince uzun süreli ve tekrar edilebilen maruziyetlerde çalışanların sağlığını bozmayacak zaman ağırlıklı ortalama konsantrasyondur.

STEL : Bir çalışma gününün herhangi bir anında aşılmaması gereken 15 dakikalık zaman ağırlıklı ortalama maruziyet sınırıdır.

PEL DEĞERİ : Kimyasallar için işyeri ortam havasında bulunmasına izin verilen, bütün işçiler için uzun süreli ve tekrar eden maruziyetler sonucunda ters etki göstermediğine inanılan değerlerdir. Eşik Sınır Amerika Birleşik Devletlerine ait bir terimdir, fakat eş değer olan terimler bir çok gelişmiş ülkede de kullanılmaktadır. ÜRÜN un hava dezenfeksiyonu yapılırken , o ortamda insanların bulunması halinde bile toksik olamayacağını göstermek istersek ;

SENARYO : 30 M3 bir hastane odasında ÜRÜN ile ULV uygulaması yapıldığını farz edelim Bu m3 lük bir odayı ÜRÜN ile dezenfekte etmek için % 1 seyreltilmiş ÜRÜN ile 3 dakika uygulama yapmak yeterli olacaktır. ÜRÜN Konsantre hali %50lik H2O2 ve 0,044 gram Kolloidal gümüş içermektedir. Bu konsantre değerlerine Karşılık gelen; 1) TLV-TWA (Eşik Sınır Değer Zaman Ağırlıklı Ortalama / Threshold Limit Value Time Weighed Avarage) Günde 8, haftada 40 saat çalışma süresince uzun süreli ve tekrar edilebilen maruziyetlerde çalışanların sağlığını bozmayacak zaman ağırlıklı ortalama konsantrasyondur.

Hidrojen Peroksit için TLV/TWA = 1,4 mg/m3

30 m3 içerisinde yaklaşık 3 dakika çalışan ULV cihazı ortama 300 ml ürün pulvalize edecektir. 3 dakika sonunda odada bulunan ÜRÜN miktarını hesap edersek

ULV cihazından püskürtülen 300 ml sıvı ( % 1 lik sulandırılmış olmasından dolayı ) 3 mg ÜRÜN içerecektir. Bu ise 1,5 mg Hidrojen Peroksit’e karşılık gelir.

 

Sağlık Hizmeti
İSG
Eğitim, Danışmanlık ve Denetim
Ana sayfa