“MEVSİMLİK TARIMDA ÇOCUK İŞÇİLİĞİ İLE MÜCADELE KONFERANSI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) işbirliğinde yürütülen “Türkiye’deki Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında “Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliği ile Mücadele Konferansı” gerçekleştirildi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Direktörü Numan Özcan’ın açılış konuşmalarıyla, İstihdam Politikaları Daire Başkan Vekili İbrahim Demircan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen konferansa ilgili kamu kurumları, üniversite ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Ankara’da bir otelde gerçekleşen konferans, “Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliği ile Ulusal ve Yerel Mücadele: Örnek Uygulamalar” ve “Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliği ile Mücadelenin Yaygınlaştırılmasının Yolları: Sürdürülebilir Modeller ve Çok Taraflı İşbirliği” başlıklı panel bölümleriyle devam etti.
Konferansta mevsimlik tarımda çocuk işçiliği ile mücadele çerçevesinde 2018 yılı faaliyetleri değerlendirildi. Katılımcılar çocuk işçiliği ile mücadelenin yaygınlaştırılmasına ilişkin görüş ve önerilerde bulundu.
Kaynak : Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Tesis Yönetim Hizmetleri
Sağlık
Eğitim, Danışmanlık ve Denetim
Ana sayfa